Дистанційне навчання

Уведений воєнний стан в Україні з 24 лютого 2022 року унеможливлює очне навчання здобувачів освіти, тому дистанційне навчання стало єдиною доступною формою в системі освіти.

Дистанційне навчання, самостійна робота учнів здійснюється завдяки використанню всіх технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, засобів онлайн зв’язку.

Сьогодні навчання дітей відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для вчителів. У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається.

Приєднатися до навчання учням можна на платформах Google Classroom

Дистанційне навчання в період воєнного стану

Нормативні документи
Рекомендації щодо організації освітнього процесу, викладання предметів
Електронні версії підручників
Електронні освітні ресурси, які використовують заклади загальної середньої освіти Київського району у 2022/2023 навчальному році
Електронні щоденники та журнали. Інструкції щодо використання
Платформи для додаткового навчання
Корисні інтернет-ресурси
Правила роботи під час дистанційного навчання
Правила, інструкції та рекомендації щодо безпеки дітей в Інтернеті
Рекомендації для батьків
Бесіди та поради щодо правил поведінки в умовах воєнного стану
Психологічна підтримка учнів та педагогів

Молодша школа

Дистанційна освіта — це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь-який зручний час.

Головним завданням дистанційного навчання є розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дитини за допомогою відкритого й вільного використання всіх освітніх ресурсів і програм, включно з наявними в Інтернеті.

Законодавчо-нормативна база:
1. Закон України Про освіту>>>
2. Закон України Про загальну середню освіту>>>
3. Положення Про інституційну форму здобуття ЗСО>>>
4. Положення Про дистанційне навчання>>>
5. Витяг із Санітарного регламенту для ЗЗСО про тривалість занять та комплекс вправ>>>

Організація робочого місця учня (загальні рекомендації):

1. Наявність персонального комп'ютера/планшета з гарнітурою (камера, навушники, мікрофон);
2. Доступ до швидкісної лінії Інтернет;
3. На робочому столі традиційні паперові носії: щоденник, підручники, робочі зошити...;
4. Розклад онлайн-зустрічей з навчальних дисциплін та е-ідентифікатори предметних конференцій дивимося у закритих дистанційних групах класів;
5. Щоденник для запису завдань та відмітки їх виконання;
6. ВАЖЛИВО: вхід на е-платформи здійснюється під справжніми іменами.

Успіх у навчанні=професійність вчителя+самоорганізація учня
за підтримки батьків з рівною часткою відповідальності складових.

Практика ДН у рекомендаціях:

1. МОН відповідає: поширені питання>>>

2.Допомога батьків в організації дистанційного навчання: рекомендації НУШ>

Міносвіти представило платформу для учнів 5-11 класів

"Всеукраїнська школа онлайн"

Міністерство освіти і науки          представило платформу          для дистанційного та змішаного навчання для учнів 5-11 класів "Всеукраїнська школа онлайн".

Зазначається, що "Всеукраїнська школа онлайн" є інтернет-платформою для вчителів та учнів, яка включає 18 предметів для 5-11 класів. Вона передбачає відеоуроки, тести, матеріали для самопідготовки. Мета платформи - забезпечити рівний доступ до якісної шкільної освіти всіх учнів 5-11 класів.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Запрошуємо долучитися до масштабної кампанії «Місяць цифрової грамотності»

інформує щодо проведення масштабної інформаційної кампанії “Місяць цифрової грамотності” триває з 1 до 30 листопада 2021 року. Дана ініціатива реалізується в рамках проєкта Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта».

Однією зі стратегічних цілей Міністерства цифрової трансформації України є навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.

Тож запрошуємо всіх учасників освітнього процесу до:

- реєстрації та навчання на платформах;

перегляду освітніх серіалів: «Основи кібергігієни», «Кіберняні», «Обережно! Кібершахраї», «Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», «Як громаді стати цифровою», «Електронний підпис».

Цифрова освіта – це квантовий стрибок у фантастичне поле можливостей, про яке раніше люди могли лише мріяти. Це - жити якісно, творчо, без обмежень, здійснювати свої плани та мрії, спілкуватися. Це - зробити своє життя простішим і легшим!