Методична робота

Педагогічний колектив в 2023-2024 навчальному році працює над єдиною проблемою:
«Від творчо працюючого вчителя до конкурентоздатного компетентного випускника через впровадження інноваційних методів навчання і виховання»

Першочергові заходи з виконання пріоритетних завдань ліцею на 2023-2024 навчальний рік

Головне завдання колективу закладу освіти в 2023-2024  навчальному році:

Забезпечити безперебійний освітній процес у закладі та охоплення всіх дітей шкільного віку якісним навчанням з урахуванням попиту  освітніх послуг (Директор, заступники, педагогічні працівники)

Навчальна робота

1. Підвищити результативність участі в предметних олімпіадах і конкурсах  за  рахунок впровадження  різних  видів  інноваційних  методів  роботи  з  обдарованою  молоддю.

2. Здійснювати підтримку і педагогічний  супровід  дітей з особливими потребами.

3. Підвищити відповідальність у веденні шкільної документації.

5. Спрямувати навчальну роботу всього колективу  в  напрямку «Впровадження  різних  видів інноваційних    методів, технологій  у   викладанні  предметів  інваріантної  складової».

6. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

7. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

8. Інформувати учнів та батьків  про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

9. Забезпечити  систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

10. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного навчання.

11. Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання.

12. Впровадження формувального оцінювання в 5 -11 класах,  урізноманітнення форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі.

13. Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання, створювати умови особистісно орієнтованого навчання.

14. Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

15. Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання. (Педагогічні працівники)

Методична робота

1. Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, практики та методики виховання, психології, етики, формування в учителів посадових умінь і навичок  згідно  з  вимогами  часу.

2. Здійснення заходів щодо підвищення культури співробітництва педагогів різних поколінь.

3. Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо.

4. Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів.

5. Учителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів.

6. Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі ліцею.